Cabernet Moravia

Ročník 2015 (A very good year)


Mnozí z vás co s vínem trávíte každoročně nějaký ten večer či přímo jste s vínem spjati prací, tak jisto jistě víte, co že nám ten rok 2015 s vínem přinesl.

Víno dosáhlo díky teplému a slunnému počasí a to nejen v létě, vysoké vyzrálosti a tělnatosti. Leckteří vinaři mluví až o víně desetiletí, kdy poslední podobný ročník se dá připisovat až roku 2003, který byl také nadprůměrně kvalitní.

Vína jsou plnohodnotná a hrozny které byli vystaveny mnoha slunečným dnům v celém roce, tak dosáhli při zpracování vysokých hodnot nejen na českém moštoměru, ale i v celé Evropě se úroda hojně pochvalovala.

Z našeho pohledu tak můžeme vyzdvihnout báječný Cabernet Moravia, který je již dozrálí v plné formě. Jedno z dalších vín, které určitě stojí za zmínění je Rulandské Šedé. Toto polosladké víno po vylisování dosahovalo 27,5 °NM a i při krásných 12,5 % alkoholu má stále 24,3 g/l zbytkového cukru. Chuťově tak zaujme nejen svou plností, odrůdovostí a jemnou kyselinkou, ale i celkovou vyzrálostí již zmíněného roku.

Po většinou doporučujeme pít naše vína mladá a plná svěžesti, ale právě tento mimořádný ročník 2015 lze doporučit i pro ležení do vlastní vinotéky na dobu 1-2 let.